Razstava ‘Zgodbe našega mesta’

Letošnje leto je v znamenju 1950-letnice od prve pisne omembe našega mesta. Vse šolsko leto so na naši šoli potekale različne aktivnosti povezane s tem pomembnim dogodkom.

Med drugim smo učenci v mesecu maju pod mentorstvom učiteljice likovne umetnosti, Doroteje Širovnik, in učiteljice POŠ, Mateje Simonič, ustvarjali rimske legionarje, saj vemo, da je bilo mesto v tem času eno izmed najpomembnejših vojaških postojank  in rimske bogove (Mitra, Jupiter, Junono, Minervo …), ki so narekovali življenje in bdeli nad prebivalci mesta.

S temi lepimi likovnimi izdelki smo obogatili izložbe v Murkovi ulici in na Slovenskem trgu, s čimer smo jim vdahnili življenje iz rimskih časov. Na otvoritvi razstave, ki je potekala v sredo, 5. junija 2019, je naša učenka Zaja Postružnik lepo predstavila naše delo. Ogled razstave bo možen do septembra 2019. Vabljeni, da se sprehodite po starem mestnem jedru in si ogledate izdelke naših ustvarjalnih učencev.

VIVAT POETOVIO!

Zapisala šolska novinarka: Darma Fenos, 6. a

(Skupno 145 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost