Alu kviz

V tem šolskem letu je tovarna Talum iz Kidričevega pripravila zanimiv projekt z naslovom Talumova ugankarska dogodivščina. V okviru tega projekta smo osnovnošolci iz širšega ptujskega območja prejeli knjige z ugankami. Za devetošolce pa so poleg tega še pripravili Alu kviz, ki je temeljil na poznavanju tovarne same. Tako smo se v torek, 9. aprila 2019, trije tekmovalci – Zarja Malovič, Nika Urek in Miha Godicelj –  pod mentorstvom učiteljic Daniele Štumberger in Mateje Simonič v spodbudnem spremstvu navijačev odpravili na OŠ Ljudski vrt. Tekmovanje se je začelo ob 13. uri. Tam smo se ponovno seznanili s soavtorico knjige Uganke Marka Pola in hkrati uslužbenko v oddelku Odnosi z javnostjo v Talumu, go. Aleksandro Jelušič Piko. V samem uvodu nas je nagovorila ravnateljica gostujoče šole, ga. Vaupotič Zemljič, nato nas je voditeljica kviza, ga. Marjetka Orel, seznanila s pravili. V drugem od skupno petih krogov tekmovanja je sodelovalo pet ptujskih osnovnih šol, in sicer OŠ Olge Meglič, OŠ Ljudski vrt, OŠ Mladika, OŠ Breg in OŠ Hajdina. Vsaka tekmovalna skupina je žrebala eno vprašanje, zadnje vprašanje pa je izbrala publika. V šestih vsesplošnih vprašanjih o Talumu smo morali pokazati svoje znanje o podjetju. Zmagala je OŠ Mladika, mi pa smo žal končali drugo uvrščeni. Domov pa nismo odšli praznih rok, saj je vsak tekmovalec za nagrado dobil kopalno brisačo z logotipom podjetja Talum. Med potjo nazaj v šolo pa smo se posladkali z okusnim sladoledom.

Kljub tem da se nismo uvrstili v finale, menim, da smo pridobili veliko vsesplošnega znanja, ki nam v prihodnosti zagotovo lahko koristi.

Zapisala šolska novinarka: Zarja Malovič, 9. a