Čistilna akcija “Očistimo naše mesto Ptuj”

V soboto,  6. aprila 2019, smo se nekateri učenci naše šole, skupaj z učiteljico Matejo Simonič in ravnateljico Heleno Ocvirk, udeležili čistilne akcije “Očistimo naše mesto Ptuj”. Akcijo, ki je potekala v okviru 10. dneva za spremembe, je pripravila naša šola v sodelovanju z MO Ptuj, Mestno četrtjo Panorama in Javnimi službami Ptuj.

Ob 9. uri smo se zbrali pred šolo. Vsak je dobil rokavice in vrečo ter čokoladico in sok za dodatno energijo. Razdelili smo se v 3 skupine. Vsaki skupini so bile dodeljene ulice, ki smo jih nato morali očistiti. Sam sem bil skupaj z nekaterimi drugimi učenci naše šole in njihovimi starši v 3. skupini. Naša skupina je začela čiščenje pri naši šoli, nato pa smo nadaljevali do Muzejskega trga, Raičeve ulice in do parkirišča pod gradom. Pot smo nadaljevali še na Panoramo in do bara Pri žagi. Pri Klepovi ulici nam je ustavil smetarski tovornjak, tako da smo lahko nanj vrgli polne vreče smeti. Nato smo se odpravili do Doma krajanov četrtne skupnosti Panorama, kjer smo pojedli kosilo in se še nekoliko družili.

Na tej čistilni akciji smo se imeli zelo lepo, hkrati pa poskrbeli za lepšo podobo našega mesta.

 

Zapisal: Fabian Pšajd, 5. a

(Skupno 388 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost