Zaključna prireditev

Šolsko leto se z veliko hitrostjo na naše veselje bliža h koncu in kot vsako leto ga obeležimo s posebno zaključno prireditvijo. Po lanskem športnem druženju smo se odločili, da bo letošnja prireditev bolj kulturno obarvana. Tako smo se učenci, starši in drugi gostje v torek, 12. junija 2018, zbrali v veliki dvorani Dominikanskega samostana, kjer je potekal koncert pevskih zborov OŠ Olge Meglič z gosti. Prireditev, katere režiserka je bila ga. Alenka Kandrič, sta vodila četrtošolca Andraž in Alja, ki sta takoj na začetku na oder povabila ravnateljico, go. Heleno Ocvirk. Le-ta je spregovorila nekaj besed, nato pa sta prvo pesem z naslovom Funiculi, funicula zapela mladinski in otroški pevski zbor. Na dobro uro in pol trajajoči prireditvi, so se izmenjaje predstavili vsi trije pevski zbori, ki delujejo pod mentorstvom zborovodkinje, ge. Marije Feguš Friedl, in sicer CICI zbor ter otroški in mladinski pevski zbor. Program so popestrili tudi nekateri gostje, in sicer violončelisti Andraž in Matjaž Alič ter Tomaž in Kajetan Kelnerič, saksofonistka Darma Fenos in pianistka Emma Sartor ter plesalki Nika Urek in Lili Fridauer. Učenci lutkovnega krožka, ki ga vodi ga. Simona Jakomini, so se ob glasbi predstavili z lutkami, ki so jih sami izdelali.  Na koncu smo vsi trije pevski zbori skupaj zapeli tri pesmi z naslovom Sladoled, Čokolada in Nikoli slabe volje. Program je popestril šolski bend Glasbene mašine, ki deluje pod mentorstvom g. Dejana Majcna in v katerem sodelujejo Alja Prša Đerić na bas kitari, Žiga Arnuš na električni kitari, Luka Drahush na bobnih, Vita Koren na klavirju, Zaja Postružnik na flavti in Naja Fridl kot pevka. Ob koncu prireditve so nas gledalci nagradili z bučnim aplavzom, tako da lahko z gotovostjo trdim, da smo uživali vsi – mi nastopajoči kot tudi gledalci.

Zapisala učenka IP-TISK: Zarja Malovič, 8. a