Z glavo v naravo

Učenci 4. razreda smo 24. maja 2018 prespali v šoli, saj smo se udeležili projekta “Z glavo v naravo”.

Ko smo prišli v šolo, smo najprej odložili spalne vreče, nato pa se z nahrbtniki odpravili do gozda, kjer nas je pričakal gozdar Matjaž, ki nam je pokazal gozdarske pripomočke. Videli smo lahko sekiro, sprej za označevanje dreves, označevalec dreves, merila za debelino dreves, motorno žago in čelado. Ko nam je predstavil pripomočke, smo odšli v gozd. Povedal nam je, kaj se ne sme v gozdu in česa ne. Gozdar nam je tudi povedal, da lahko iz črt na prerezu debla drevesa ugotovimo, koliko je drevo staro. Na koncu smo dobili majice z napisom “Skrbno z gozdom” in vrečke za športno opremo, nato pa smo odšli nazaj v šolo. Pripravili smo si spalne vreče, se obuli in odšli na šolsko dvorišče. Igrali smo nogomet. Po koncu igre smo znova odšli v telovadnico, si umili zobe nato pa šli spat. Drugi dan smo si pospravili spalne vreče, se oblekli, odložili stvari stvari v učilnico in odšli na zajtrk. Ko smo pozajtrkovali, smo se obuli in odšli na parkirišče pod gradom, kjer nas je čakal avtobus in nas odpeljal do rogozniškega ribnika. Tam nas pričakali trije ribiči, ki so nam povedali nekaj o ribarjenju. Pokazali so nam tudi, kako se lovi, nato pa smo se še preizkusili. Tudi meni je uspelo ujeti eno ribo.

Po končanem ribarjenju smo se odpeljali nazaj proti šoli, nato pa se odpravili domov. Tega dogodka ne bom nikoli pozabil.

Zapisal: Teo Vidovič, 4. b