Noč pod zvezdami

V petek, 19. maja 2017, smo imeli učenci četrtega razreda Noč pod zvezdami. Zbrali smo se v šoli ob 13. uri. Najprej smo si ogledali film, nato pa smo šli na igrišče naše šole, kjer smo se nekaj časa igrali. Kmalu smo se odpravili v telovadnico, kjer je bil postavljen planetarij. Popeljali smo se skozi vesolje in si ogledali, kaj prikazujejo zvezde. Nato smo se odpravili v učilnico, kjer smo imeli predavanje o vesolju. Po predavanju smo izdelovali rakete. Potrebovali smo plastenke, lepilo, pisalo in škarje. Ko so bile izdelane, smo jih šli spuščat na šolsko igrišče. Kmalu je že bil čas za večerjo, zato smo se odpravili v šolsko jedilnico, kjer smo se najedli. Po večerji smo se znova odpravili na igrišče, kjer nas je čakal g. Alič, ki je s seboj imel teleskop, s katerim smo opazovali zvezde in planete. Po opazovanju smo se odpravili v telovadnico, kjer smo se preoblekli v pižame in se nato še malo zabavali. Napočil je čas za spanje. Sicer smo hoteli biti še zelo dolgo budni, a smo morali spat, da ne bi bili v soboto preveč utrujeni. Spanje v telovadnici je bila prav posebna dogodivščina. Zjutraj smo po zajtrku odšli pod Ptujski grad, kjer nas je čakal avtobus, ki nas je odpeljal do Ribiške družine Ptuj na Rogoznici. Tam nam je gospod povedal, kako loviti ribe. Morali smo biti tiho, saj če bi bili glasni, bi se nas ribe ustrašile. Tudi sami smo poskusili loviti. Imeli smo še malo prostega časa za igranje, nato pa smo se odpravili nazaj v šolo. Ta dan je bil za vse nas nepozaben.

Zapisala: Darma Fenos, 4. a