Zimski športni dan za učence od 6. do 9. razreda

2017_02_13_Zimski_sportni_dan_naslovna

V ponedeljek, 13. februarja 2017, smo imeli učenci od 6. do 9. razreda zimski športni dan. Izbirali smo lahko med tremi različnimi dejavnostmi, in sicer smučanjem, drsanjem in pohodom.

Učenci, ki so izbrali smučanje, so se zbrali ob 7.30 na parkirišču pod gradom, od koder so se odpeljali na Areh. Lep sončen dan je poskrbel za odlično smuko vse do 13. ure, ko so se odpravili nazaj proti domu.

Učenci, ki smo izbrali drsanje, smo se zjutraj najprej odpravili na malico, nato pa ob 9. uri proti Ledni dvorani Maribor, kjer smo že nekaj minut pred 10. uro lahko stopili na led. Ura in pol drsanja je zelo hitro minila in utrujeni smo se odpravili proti domu.

Še posebej pa so bili utrujeni naši pohodniki, ki so se sprehodili po precej dolgi poti okrog Ptujskega jezera. Po vrnitvi v šolo so si številni pred odhodom domov še za trenutek spočili utrujene noge, nato pa se zadovoljni, da so storili kaj dobrega za svoje zdravje, odpravili proti domu.

Zapisali: Šolski novinarji