Predaja oblačil Rdečemu križu

predaja_oblacil

V začetku novembra smo se na naši šoli odločili, da bomo pričeli z akcijo zbiranja toplih oblačil, obutve in igrač za otroke prebežnikov. S to akcijo smo jim želeli vsaj malo olajšati stisko, v kateri so se znašli, in poskrbeti, da bi bil njihov prehod ali bivanje v begunskih centrih vsaj malo lažji. Akcija je bila zelo uspešna, saj smo zbrali veliko oblačil, obutve in igrač.

V ponedeljek, 16. novembra 2015, smo trije učenci, in sicer Luka Hodnik, Alen in Timi Benko, skupaj s socialno delavko, go. Anito Peklar Selinšek, in učiteljico, go. Vido Lačen, na Rdeči križ  Slovenije odnesli zbrane stvari. Tam smo jih izročili ge. Marjani Cafuta, ki se nam je za naš prispevek zahvalila in obljubila, da bo poskrbela, da jih bodo prejeli res tisti otroci, ki so pomoči potrebni.

Zapisala: Luka Hodnik in Alen Benko, 6. b