Jumicar 2015

V torek, 10. marca 2015, smo se četrtošolci učili o varnosti v prometu. Naučili smo se osnovna pravila, ki jih moramo upoštevati v prometu. Spoznali smo, kako pomembno je dobro opazovanje in predvidevanje v prometu. Prav tako smo znova obnovili pravila prečkanja prehoda za pešce. Po kratkem uvodu smo se odpravili na malico. Po malici nas je čakal najbolj zabaven del tega dne. Odšli smo na igrišče v bližini šole, kjer je bil že pripravljen poligon. Bil je kot čisto prava cesta s semaforjem in drugimi prometnimi znaki. Čakali so nas tudi avtomobilčki. Učitelj nam je pokazal, kje je zavora in kje stopalka za plin. Razdelili smo se v skupine in začeli z vožnjo. Med vožno sem zelo uživala. Čas je zelo hitro minil in znova smo se vrnili v šolo.

Zapisala: Vita Lazić, 4. b