Mednarodni dan otrok v medijih

V okviru Mednarodnega dne otrok v medijih, ki smo ga letos obeležili 1. marca 2015, sva Maša Travnikar Preac in Monja Sabotin obiskali Radio Ptuj. Cilj tega dne je dati mladim prostor v medijih in prek medijev opozoriti na otroke kot tiste, ki soustvarjajo našo družbo. Ta projekt je nastal na pobudo UNICEF-a in Mednarodnega odbora Akademije za televizijsko umetnost in znanost.

Konec februarja sva dobili vabilo za sodelovanje z lokalnim medijem, in sicer z Radiem Ptuj, kjer naju je sprejela ga. Natalija Škrlec. Najprej smo se malo pogovarjale, razkazala nama je tudi njihove prostore, nato pa smo se lotile dela. Posnele smo prispevek za oddajo »Za male in velike «, v kateri naju je ga. Škrlec povprašala o šoli in najinih interesih. Nato sva se lotili tudi prispevka o medvrstniškem nasilju, ki je bila tema letošnjega projekta. Tema se nama je zdela zelo zanimiva, saj meniva, da se z nasiljem prepogosto srečujemo. Na šoli sva že prej izvedli anketo na to temo in dobili zanimive odgovore, s pomočjo katerih sva spoznali, kako mi, mladi, razmišljamo o nasilju. Kasneje sva posneli še intervjuje z naključno izbranimi učenci. Najine posnetke so na Radiu Ptuj še tehnično obdelali in nato objavili v nedeljski oddaji. Sodelovanje v tem projektu je bilo za naju zanimiva in zelo poučna izkušnja, saj sva tako lahko podrobneje spoznali tudi to vrsto medija.

Zapisali učenki IP TISK: Monja Sabotin in Maša Travnikar Preac, 7. a

Posnetek oddaje “Za male in velike“, 1. marec 2015 © Radio Ptuj