Področno tekmovanje v smučanju za OŠ

 Dne, 20. januarja smo se učenci, ki smo se prijavili na tekmovanje v alpskem smučanju. Tekmovanje je potekalo na Rogli. Zbrali smo se pred športno dvorano Mladika ob 7.20. Pred  dvorano so se zbrale tudi druge šole. Ob 7.30 nas je prišel iskat avtobus. V spodnji del avtobus smo odnesli naše stvari, torej: smuči, palce in pancarje. Učitelji so nas pred odhodom še prešteli, saj so preverili, če smo vsi prisotni. Poleg naše sole je bila na avtobusu še Osnovna šola Ljudski vrt in njena podružnica Osnovna šola Grajena. Do Rogle smo se peljali približno 1h in 30 min. Na Rogli je bilo zares mrzlo, saj smo imeli -10°C, zelo močno je snežilo. Ko smo prispeli na cilj je avtobus peljal do parkirnega mesta za avtobuse. Ko je voznik parkiral avtobus so nam učitelji povedali, da si naj vzamemo samo nahrbtnike v katerih imamo pijačo in prigrizke. Zbrali smo se pred avtobusom in skupaj z učitelji odšli do hotela. V hotelu smo lahko šli še na stranišče. Razdelili so nam tudi sirove štručke, vodo in frutabelo. Prejeli smo tudi drese s štartnimi številkami. Po malici smo se odpravili do avtobusa, kjer smo se preobuli, nadeli smučarsko čelado in vzeli iz avtobusa vsak svoje smuči. Nato smo odšli do smučišča, kjer smo se tudi ogreli. Ogrevanje je potekalo tako, da smo za začetek tekli do neke hišice. Naredili smo tudi raztezne vaje in par vaj za moč. Bilo je res težko, saj smo imeli obute pancarje in oblečen kombinezon. Po ogrevanju smo se lahko spustili do proge na kateri smo kasneje tekmovali. Sidra so nas odpeljala nazaj do vrha, kjer smo morali počakati učitelja. Tam smo tudi odložili svoje nahrbtnike. Pred tekmovanjem smo se lahko nekajkrat spustili po sosednji progi. Pred tekmo smo šli še na ogled tekmovalne proge. Postavljena je bila za veleslalom. Po progi smo šli zelo počasi, saj nam je učitelj vmes še nekaj razlagal. Ko smo prišli do konca proge smo  se spet s sidri odpravili nazaj gor. Napočil je čas za tekmo. Postaviti smo se morali v kolono po vrsti. Vsak je imel svojo štartno številko in je vedel, kam se mora postaviti. Prvo so imele tekmovanje mlajše deklice (6. in 7. razred), ko so vse odpeljale, smo bile na vrsti starejše deklice (8. in 9. razred). Dečki so bili na vrsti takrat, ko je zadnja deklica opravila s progo. Dečki so tudi tekmovali v dveh kategorijah (mlajši in starejši dečki). Dokler se niso vsi učenci naše šole odsmučali smo se lahko mi prosto smučali po progi. Kasneje smo se vsi učenci naše šole zbrali in skupaj odšli do avtobusa. Tam smo se preobuli in svoje stvari dali nazaj na avtobus. Skupaj smo se potem odpravili v hotel, kjer smo čakali na podelitev. Končno je prišel čas za podelitev. Naši mlajši dečki in deklice (6. in 7. razred) so osvojili 3. mesto. Pri starejših dečkih je prvo mesto osvojil  Lan Milošoč iz 9.a. Tudi drugi učenci smo dosegli dobre rezultate. Po podelitvi smo se z avtobusom odpeljali nazaj na Ptuj. Starši so nas pričakali pred športno dvorano Mladika. 

Rezultati tekmovanja: https://sport-ptuj.si/home/dogodek/25981   

Zapisala: Ula Čeh, 8.b 

Deli / Share …
(Skupno 226 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost