Naravoslovni dan za učence od 6. do 9. razreda

V torek, 4. oktobra 2022, smo imeli Olgičarji v sklopu Dnevov evropske kulturne dediščine in Tedna kulturne dediščine prvi naravoslovni dan v tem šolskem letu. Učenci 7. razreda so se pred šolo zbrali ob 8.20, kjer so dobili malico, nato so se odpravili na pot proti parku Turnišče. Osmošolci pa smo se na šolskem dvorišču zbrali ob 9. uri, si razdelili malico in odkorakali za sedmošolci. Ko smo prispeli v Turnišče, smo najprej pomalicali in se malce poigrali na tamkajšnjih igralih, nato pa so nam učitelji  razdelili delovne liste o vrsti dreves. Po parku smo se tako prosto sprehajali in iskali odgovore na vprašanja. Prav tako smo si ogledali graščino in staro zapuščeno jezero, ki leži malo nižje v parku. Ko smo izvedeli nekaj zanimivosti o samem gradu Turnišče, sta nam profesorici ŠETK-a (Šola za ekonomijo, turizem in kmetijstvo Ptuj) predstavili omenjeno srednjo šolo. Na kratkem video posnetku smo si ogledali programe posameznih smeri, razkazali pa so nam tudi šolske oz. delovne prostore. Za nas so pripravili učne liste o zeliščih, ki smo jih ob pohodu po njihovih zeliščnih vrtovih rešili. Spoznali smo namreč različne vrste zelišč, njihovo vlogo v življenju ljudi nekoč in danes, uporabnost teh rastlin pri raznih boleznih … Po ogledu posestva so nas prijetno presenetili, saj so za nas pripravili pogostitev. Ponudili so nam jabolka, domačo jabolčno pito in jabolčni sok, ki so ga dijaki pridelali sami. Vse je bilo zelo okusno. Če bi lahko, bi pojedli vse še enkrat. Na poti domov smo se ustavili na sladoledu, ki je bil zelo okusen. Naravoslovni dan se je za sedmošolce zaključil ob enih, za osmošolce pa ob dveh. Šestošolci so ta dan imeli v šoli delavnice v sklopu Olgoposla, na katerih so sodelovali s predstavniki Bistre Ptuj. Naši najstarejši učenci, torej devetošolci, se naravoslovnega dne zaradi jezikovne ekskurzije v London niso udeležili.

Zapisale: Nina Hodnik in Zoja Travnikar Preac, 8. b, Maja Magdič in Gaja Urek, 8. a