Športni dan za učence tretje triade

Na prvi jesenski dan, v petek, 23. septembra 2022, je za učence tretje triade in šestošolce potekal prvi športni dan. Na ta dan smo učenci preizkusili svojo gibalno učinkovitost in zdrav življenjski slog ter občutili zadovoljstvo ob gibanju in premagovanju naporov. Učenci smo se, sicer ob različnih urah, zbrali na šolskem igrišču in se nato odpravili do Zadružnega trga, kjer so nas pričakali avtobusi. Vsaka skupina se je podala na svojo pot. Učenci sedmega in osmega razreda smo se z avtobusom odpeljali do občine Podlehnik, kjer smo v prijetnem sončnem vremenu začeli pohod po Haloški planinski poti. Med potjo smo  opazovali okolico, se pogovarjali, smejali, kar nekaj krat smo se tudi ustavili, da smo se okrepčali s hrano in pijačo, nato pa z dobro voljo nadaljevali pohod. Dobro razpoloženi smo svojo pot zaključili ob podlehniškem ribniku, kjer nas je pričakal avtobus in nas varno odpeljal proti Ptuju. Malo drugače je športni dan potekal za devetošolce, ki so osvojili, kot je na Olgici že tradicija, vrh Donačke gore. Vsi učenci smo se z aktivnega športnega dne vrnili polni dobre volje in lepih doživetij.

Tudi šestošolci so športni dan preživeli precej pestro, raziskovali so namreč Ptuj in prehodili pot Ivana Potrča ter Matije Murka. Povedali so, da je bil zanje zelo lepo preživet dan.

Zapisali: Tisa Julija Golob in Maja Magdič, 8. a