Emma Sartor uspešna na natečaju Odnos do hrane

Olgičarji smo že drugo leto aktivno vključeni v projekt Hrana ni za tjavendan, v okviru katerega ozaveščamo o izredno pomembni problematiki v našem okolju – zavrženi hrani. Povprečen Slovenec namreč na leto zavrže kar tretjino hrane, ki jo kupi. Od približno 141 tisoč ton hrane, kolikor je v Sloveniji skupno pristane med odpadki, pa je skoraj 40 odstotkov še užitne.

Učenci tretje triade so bili spodbujeni, da razmislijo o omenjeni problematiki in se z literarnimi/grafičnimi/likovnimi prispevki prijavijo na natečaj Odnos do hrane skozi oči mladih, ki je bil namenjen le učencem tretje triade OŠ, srednješolcem in študentom. Komisija je za najboljši literarni prispevek izbrala kreativno pesem Slovenija, marec 2022 izpod peresa naše učenke Emme Sartor. Emmi iskreno čestitamo in ji želimo uspeh na literarnem področju tudi v prihodnje.

Zapisala:

Mateja Simonič, mentorica projekta

SLOVENIJA, MAREC 2022

Da bi samo kos kruha dobil,

tudi če star in trd,

bi bilo dovolj.

Da bi samo jabolko dobil,

tudi če samo jedro,

bi bilo dovolj.

Da bi samo malo fižola dobil,

tudi če nekuhanega,

Topel obrok,