Razstava “Mali kurent” Luke Pongraca

Že večkrat smo se lahko prepričali, da imamo na naši šoli kar nekaj dobrih umetnikov. Eden izmed njih je tudi Luka Pongrac, ki obiskuje 2. b razred. Pred kratkim je imel otvoritev svoje prve razstave. Na ptujskem gradu so razstavljeni njegovi likovni izdelki. Nam, šolskim novinarkam, je povedal, da je njegova najljubša tema za ustvarjanje pust, zato njegova razstava zajema risbe najstarejših ptujskih mask. Lukova starša sta zelo ponosna nanj. Dejala sta, da je svojo umetnost začel razvijati že zelo zgodaj, z risbicami v ranem otroštvu. Njegov najljubši pustni lik je kurent. Kljub temu nam je povedal, da sam nima opreme za kurenta temveč za hudička. Na svojo prvo likovno razstavo je povabil svoje sošolce in sošolke ter učiteljici, Moniko in Natalijo. Razstavo si lahko ogleda vsak, ki želi, in sicer vse do 1. marca 2022.

Luka, tebi pa želimo veliko ustvarjalnega navdiha še naprej.

Zapisala šolska novinarka: Gaja Urek