Zaključna ekskurzija za učence 9. razreda

V petek, 4. junija 2021, smo se učenci 9. razreda odpravili na našo zadnjo osnovnošolsko ekskurzijo.  Naša destinacija je bila v slovenskem Primorju, in sicer v Piranu.

Zjutraj ob 7. uri smo se zbrali pod gradom in se odpravili na našo težko pričakovano pot. Proti Piranu smo se vozili štiri ure, kljub temu na avtobusu ni manjkalo dobrega vzdušja. Ko smo prispeli na cilj, smo si najprej ogledali Tartinijev trg, kjer smo si lahko privoščili tudi sladoled. Potem smo se odpravili do obzidja, kjer smo lahko pomalicali in opazovali naše slovensko morje. Svojo pot smo nadaljevali do marine, kjer nas je pričakala ladjica, ki nas je odpeljala do Piranskih solin. Po ogledu smo z ladjico odpluli do Portoroža, kjer smo imeli nekaj časa zase, da smo lahko raziskali mesto, a se žal nismo mogli kopati. Po čudovitem dnevu ob našem slovenskem morju smo se odpravili nazaj proti Ptuju.

Na zadnjem osnovnošolskem izletu smo se še posebej zabavali, čeprav brez kopanja.

Zapisala šolska novinarka: Kaja Golob, 9. b