3. kulturni dan za učence od 1. do 3. razreda

V sredo, 2. junija, in v petek, 4. junija 2021, so imeli učenci od 1. do 3. razreda kulturni dan. Zjutraj so se zbrali v šoli in se lotili številnih dejavnosti. Spoznali so legendo o svetem Juriju in se odpravili na Ptujski grad, kjer so si ogledali grajsko dvorišče ter muzejske zbirke. Videli so slike in kipe, ki ponazarjajo svetega Jurija in zmaja. Spoznali so tudi pisateljico Anjo Štefan. Po vrnitvi v šolo so si najprej ogledali posnetek izdelave zmaja, nato pa so se v izdelavi še sami preizkusili. Nastali so zares lepi izdelki. Kot so nam zaupali naši drugošolci, je bil ta kulturni dan res ˝kulski˝.

Zapisali: Šolski novinarji

(Skupno 118 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...