30. ptujski občinski otroški parlament

Štirje učenci naše šole, in sicer Matjaž Alič, Nejc Strašek, Andreja Stočko in Sara Desku, smo se v torek, 21. januarja 2020,odpravili proti CID-u, kjer smo se udeležili zasedanja že 30. ptujskega občinskega otroškega parlamenta. Tema letošnjega zasedanja je bila “Moja poklicna prihodnost”. Najprej nam je ga. Vojka Havlas skupaj z go. Urško Vučak Markež predstavila glavne ideje na to temo. Po kratkem premisleku smo imeli tudi sami možnost izraziti svoje misli, ideje in pobude. Ko je vsak imel možnost povedati svoje, nas je ga. Havlas razdelila v skupine, znotraj katerih smo skupaj razmišljali, razpravljali in pripravili zapiske o točno določeni temi povezani s poklici. Na koncu je vsaka skupina svoje ugotovitve in zapiske tudi predstavila. V predstavitvah je bilo tako največ govora o zadovoljstvu in uspešnosti pri svojem delu oz. poklicu. Strinjali smo se, da je najpomembneje, da stremimo k svojim ciljem in da nas bo naš poklic veselil, tako da bomo svoje delo z veseljem opravljali. Sledil je še kratek pregled vseh glavnih pogovornih idej in zasedanja otroškega občinskega parlamenta je bilo konec.

Zapisala učenka IP-TISK: Sara Desku, 9. b