Uradni rezultati šolskega tekmovanja iz astronomije

V prazničnem decembru, ko zažarijo lučke ulic in mest, si čarobno podobo neštetih svetlih zvezd nadene tudi nočno nebo. Najlepši decembrski pogled v zvezdno nebo nas pripelje tudi do tekmovanje iz astronomije. 11. šolsko tekmovanje v znanju ASTRONOMIJE za Dominkova priznanja je potekalo v četrtek, 5. decembra 2019. Na tekmovanju je sodelovalo 18 učencev 7., 8., in 9. razreda.

Bronasto priznanje je osvojilo  10 učencev.

BRONASTO DOMINKOVO PRIZNANJE

Matjaž Alič, 7. a

Vid Zagoranski, 7. a

Lara Simončič, 8. a

Tim Vinkler, 8. a

Andraž Alič, 9. b

Sara Desku, 9. b

Lina Horvat, 9. a

Darvin Vauda Benčevič, 9. b

Stina Lah, 9. a

Jure Peklar, 9. b

Na državno tekmovanje, ki bo 11. januarja 2020 v Murski Soboti, se glede na visoke rezultate na šolskem tekmovanju uvrsti 5 učencev, in sicer Matjaž Alič, Vid Zagoranski, Andraž Alič,  Sara Desku in Lina Horvat.

Vsem tekmovalcem in dobitnikom priznanj iskrene čestitke;  Matjažu, Vidu, Andražu, Sari in Lini pa želim veliko uspeha na državnem tekmovanju.

Mentorica in organizatorka šolskega tekmovanja: Darja Šprah