Sara Desku je nova mini županja MO Ptuj

V torek, 12. novembra 2019, je v sejni sobi ptujske Mestne hiše potekala 5. seja Otroškega mestnega sveta, ki so se je udeležili tudi predstavniki naše šole, in sicer Sara Desku in Iva Prša Đerić, 9. b, ter Nejc Strašek, 8. a. Na seji so govorili o Konvenciji o otrokovih pravicah, plesu, šolski prehrani na ptujskih osnovnih šolah, medvrstniškem nasilju in družbenih omrežjih. 

Z novim šolskim letom je bilo potrebno izvoliti tudi novo mini županjo. Ta čast je letos pripadla naši učenki Sari Desku, ki je nato svojo prvo sejo vodila skupaj z županjo MO Ptuj Nuško Gajšek. Sara je v intervjujih povedala, da bo to pomembno funkcijo opravljala z veliko mero odgovornosti in predanosti in da bo poskrbela, kolikor bo možno, da se bo slišal glas vsakega. Sari želimo uspešno županovanje.  

Zapisala učenka IP-TISK: Stina Lah, 9. a

Povej naprej ...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
(Skupno 352 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost