Kolesarski izlet ob Evropskem tednu mobilnosti

V letošnjem Evropskem tednu mobilnosti smo se nekateri učenci naše šole v okviru projekta Varno na kolesu skupaj s starši in starimi starši udeležili kolesarskega izleta. Zbrali smo se v soboto, 21. septembra 2019, na parkirišču na Vičavi. Bilo je lepo sončno dopoldne, kot naročeno za kolesarjenje. Podali smo se na pot proti Orešju in se po nekaj kilometrih ustavili ter si ogledali eno izmed najmogočnejših in najvišjih dreves pri nas – Hincejevo sekvojo. Pot smo zaključili v neokrnjeni naravi ob reki Dravi, na prečudovitem ranču »Zlati bober«, kjer sta nas pričakala osvežujoča pijača in prigrizek. Učenci smo se s starši pomerili v najrazličnejših športnih igrah in preživeli lepo in aktivno dopoldne na svežem zraku. Polni prijetnih in novih doživetij smo zaključili izlet s kolesarjenjem proti domu.

Zapisali: Šolski novinarji