Dan odprtih vrat ZŠAM

Učenci 4. a in 4. b razreda smo se 18. septembra 2019 odpravili na dan odprtih vrat ZŠAM Ptuj. Od šole do prostorov ZŠAM Ptuj smo imeli spremljevalca, ki nas je med potjo opozarjal na nevarne točke v prometu. V prostorih Šole vožnje Prednost smo si ogledali predstavitev o varnosti v prometu. Najbolj zanimiv je bil poizkus z jajcem, ki je uprizoril pomembnost nošenja čelade pri kolesarjih. Ogledali smo si krožišče in potek prometa v njem. Imeli smo možnost, da preizkusimo, kako je sedeti na prednjih sedežih v avtomobilu in na motorju. Lahko smo si ogledali policijski avtomobil in avtomobil redarske službe. Dobili smo malico in majhna darila, ki so nam bila zelo všeč. Nato smo odšli do športne dvorane Osnovne šole Mladika, kjer smo si ogledali predstavo »Prometna vila«, ki je govorila o varnosti v prometu. Predstava je bila zelo zanimiva. Spoznali smo, da je zelo pomembno, da vsi udeleženci v prometu upoštevamo pravila.

Učenci 4. a in 4. b razreda