Prvi šolski dan

Po sproščujočih in dolgih počitnicah je nastopil september, ko smo ponovno sedli v šolske klopi. V ponedeljek, 2. septembra 2019, smo se učenci od 4. do 9. razreda ob 8. uri zbrali v šolski telovadnici. Gospa ravnateljica, Helena Ocvirk, nas je toplo pozdravila ob začetku novega šolskega leta. Posebne pozdrave je namenila nam – devetošolcem, saj je pred nami zadnje leto na Olgici in za nas odločilno leto, ob koncu katerega se bomo podali vsak na svojo pot. Spomnila nas je na nekatera šolska pravila in nam predstavila razrednike. Nato se je vsak oddelek odpravil v svojo matično učilnico. Z razredniki smo se pogovorili o novem šolskem letu, varni poti v šolo in šolskih pravilih ter se seznanili z urniki za novo šolsko leto. Imeli smo tudi nekaj časa za pogovor s sošolci in sošolkami. Ob 10.30 se je naš prvi šolski dan zaključil.

Učenci od 1. do 3. razreda so se malo kasneje, ob 9. uri, s svojimi starši prav tako zbrali v šolski telovadnici. Za prijeten začetek šolskega leta sta prvi šolski dan najprej popestrili Eva Horvat in Ela Milošič s plesno točko, nato pa je vse zbrane nagovorila gospa ravnateljica. Nato je pravljičarka, ga. Liljana Klemenčič, predstavila zanimivo zgodbo o besedah, v kateri so spoznali, kako pomembno je branje knjig. Gledalce je nasmejala predstava o Piki Nogavički in njenih šolskih dogodivščinah, ki so jo uprizorili naši učenci. Po končani predstavi je gospa ravnateljica vsem učencem, vključno s 46 prvošolčki, predstavila njihove razrednike. Vse prisotne je nagovorila tudi županja MO Ptuj, ga. Nuška Gajšek, ki je učencem zaželela uspešno šolsko leto, vsak prvošolček pa je v dar dobil tudi knjigo. Učenci so se skupaj z razredniki odpravili v svoje učilnice, starši pa so ostali v telovadnici, kjer sta jim g. Rojko, naš rajonski policist, in g. Brkić, vodja redarske službe, podala nekaj napotkov za varnost v prometu. Učenci so se polni lepih vtisov prvega šolskega dne ob 11.30 odpravili domov.

Zapisala učenka IP-TISK: Stina Lah, 9. a