Neurje s točo, 7. 7. 2019

Neurje, ki se je 7. julija 2019 razbesnelo na območju Ptuja, ni prizaneslo niti naši šoli. Odkrilo je del dotrajane strehe na Cafovi ulici, zaradi česar je zamakalo v nekaj učilnicah. Prav tako so se odlomili vrhovi smrek na šolskem dvorišču. Tudi rože, ki so krasile naša okna, so popolnoma uničene.

Želeli bi se zahvaliti gasilcem Prostovoljnega gasilskega društva Ptuj in Prostovoljnega gasilskega društva Grajena, ki so nam nesebično priskočili na pomoč. Razžagali so debla in jih umaknili s sosednjega poslopja, prav tako pa so začasno s folijo in strešniki prekrili odkrit del strehe. S svojo pridnostjo in požrtvovalnostjo so pripomogli k zmanjšanju siceršnje škode.

Danes nas je obiskala tudi gospa županja Nuška Gajšek s predstavniki MO Ptuj, ki so si skupaj ogledali nastalo škodo.

Verjamemo, da bomo s skupnimi močmi uspeli sanirati nastale posledice neurja.

Ravnateljica Helena Ocvirk

in delavci šole