Uradni rezultati šolskega tekmovanja iz astronomije

V prazničnem decembru, ko v tisočerih lučkah ne zažarijo le ulice in mesta, temveč si čarobno žarečo podobo nadene tudi nočno nebo je potekalo tekmovanje iz astronomije. Res pravi čas, saj je zaradi neštetih svetlih zvezd decembrski pogled v zvezdno nebo nedvomno najlepši v vsem letu.

Šolsko tekmovanje iz astronomije je potekalo v četrtek, 6. decembra 2018. Na tekmovanju je sodelovalo 23 učencev 7., 8., in 9. razreda.

Bronasto priznanje je osvojilo  5 učencev.

BRONASTO DOMINKOVO PRIZNANJE:

7. razred: Tim Vinkler – 7. a

8. razred: Andraž Alič – 8.b

9. razred: Luka Hodnik – 9. b, Matija Papdi – 9. b, Matija Fridl- 9. B in Luka Vrtič – 9. a

Na državno tekmovanje, ki bo 12. januarja 2019 v Murski Soboti, so glede na visoke rezultate na šolskem tekmovanju bili izbrani 4 učenci: Tim Vinkler, Andraž Alič, Luka Hodnik in Matija Papdi

Vsem tekmovalcem in dobitnikom priznanj iskrene čestitke, Timu, Andražu, Luku in Matiju pa želim veliko uspeha na državnem tekmovanju!

Mentorica in organizatorka šolskega tekmovanja: Darja Šprah