Ogled angleškega muzikala na Gimnaziji Ptuj

V sredo, 12. decembra 2018, se nas je 45 učencev, ki imamo še posebej radi angleščino, ob 12. uri odpravilo na Gimnazijo Ptuj na ogled predstave v angleščini.

V tem šolskem letu so ptujski gimnazijci – člani angleške glasbeno gledališke skupine Angles, pod mentorstvom ge. Aleksandre Pal in ge. Romane Zelenjak, pripravili muzikal z naslovom Songs of Dreams, of Love, of … Life.

Predstava, ki traja dobro šolsko uro, govori o dveh mladih Londončanih, ki se na zmenku pogovarjata o najrazličnejših temah – starših, njuni preteklosti ter prihodnosti. Njuni pogovori preidejo v glasbene točke, in sicer v najlepše melodije iz Disneyevih animiranih filmov.

Prijetna zgodba in zlasti odlične glasbene točke sta nas vse zelo navdušila.

Zapisala učenka IP-TISK: Lea Julijane Ljubec, 7. b