3. mesto na vseslovenskem literarnem natečaju “Zastava dežele Domišljije”

Založba Beletrina in Balassijev inštitut Ljubljana sta ob ponovni izdaji knjige Dečki Pavlove ulice madžarskega pisatelja Ferenca Molnarja organizirala vseslovenski natečaj za slovenske osnovne šole z naslovom Zastava dežele Domišljije.

Na podlagi prebrane knjige Dečki Pavlove ulice smo knjižni molji z medsebojnim sodelovanjem izdelali zastavo naše dežele domišljije. Tekmovalo je 27 šol.

Naša zastava simbolizira planet oz. deželo, na kateri so vse najpomembnejše stvari (socialna omrežja, McDonalds, živali, glasba, šport, narava in umetnost), brez katerih naša dežela ne bi bila dežela domišljije, do nje pa vodijo pisane poti, kar pomeni, da so vsi otroci toplo vabljeni, da nas v tej domišljijski deželi obiščejo.

Za osvojeno 3. mesto bomo dobili knjižne nagrade.

Zapisali: Učenci dejavnosti RaP “Knjižni molji”