Teden otroka

TEDEN OTROKA je v letošnjem šolskem letu potekal od ponedeljka, 01. 10. do konca tedna,  na temo PROSTI ČAS.

In kaj so počeli učenci naše šole v tem času?

Najmlajši, učenci prvega vzgojno izobraževalnega obdobja so v času ur likovne umetnosti in podaljšanega bivanja uživali v izdelovanju zmajev, ki so poleteli tako v šolskem kot domačem okolju ali pristali v učilnicah kot vizualna motivacija za učno delo.

V iskanju zaklada so krepili veščine sodelovanja, uporabe znanja in reševanja problemov učenci 4. in 5. razredov pri učni uri športne vzgoje. Zaklad v obliki map, beležk ali zvezkov kot pozitivna spodbuda za nadaljnje delo, so iskali na šolskem igrišču.

Učenci od 6. do 9. razreda pa so na razredni uri, ob sodelovalnem izdelovanju obujali tradicijo iger, ki so jih njihovi starši in stari starši igrali v svoji mladosti. V izdelanih vrečkah in škatlicah so jih pripravili za prostočasno igro mlajšim učencem podaljšanega bivanja na šoli.

Zapisala: Karin Markovič

Utrinki z dejavnosti učencev