Otroška varnostna olimpijada

V petek, 11. maja 2018, smo se četrtošolci odpravili na varnostno olimpijado v Juršince. Na olimpijadi je sodelovalo osemnajst šol. Najprej smo se ogreli s plesom, nato pa smo začeli s prvo igro. Na cesti so bila postavljena polja. Določili smo enega učenca, da je metal kocko, enega, da je hodil po poljih in enega, ki je izžrebal vprašanja. Da smo lahko metali kocko, smo morali pravilno odgovoriti na vprašanje. V drugi igri smo morali čim prej sestaviti en znak (policijski, gasilski, reševalski). Sledila je tretja igra, v kateri je moral kolesar voziti okrog stožcev, ne da bi med vožnjo stopil s kolesa. Tekaču je moral »dati petko« in nato s kuverto odpeljati do mize, kjer smo morali sestaviti telefonsko številko policije ali gasilcev. Pri zadnji nalogi smo vzeli čelade in stekli do table, za katero je bila cev, ki je peljala do vedra. Brizgali smo vodo iz gasilskega aparata v cev. Tista skupina, ki je vedro bolj napolnila z vodo, je zmagala. Ko se je tekmovanje končalo, so povedali rezultate. Nekateri so bili zelo uspešni, nekateri malo manj. Nato smo se z avtobusom odpeljali do parkirišča pod gradom. Bilo je zanimivo, zabavno in poučno.

Zapisali: Maša Salemović in Nika Vidovič, 4. a