Uradni rezulati območnega tekmovanja iz angleščine za učence 9. razreda

V četrtek, 18. januarja 2018, je naša šola gostila območno tekmovanje iz angleškega jezika za učence 9. razreda, ki se ga je udeležilo 96 učencev iz 38 šol.

Učenci so morali svoje znanje pokazati pri reševanju pisnega preizkusa sestavljenega iz treh delov:

– 1. del: bralno razumevanje (17 točk)

– 2. del: raba jezika (18 točk)

– 3. del: pisno sporočanje (15 točk)

Vse naloge so temeljile na knjižni predlogi The Absolutely True Diary of a Part-Time Indian, ki jo je napisal Sherman Alexie.

Za srebrno priznanje so morali učenci doseči 40 točk (tj. 80 %), za uvrstitev na državno tekmovanje pa 43 točk (tj. 86 %). Slednje je uspelo 14 učencem, med drugim tudi našemu Anžetu, ki je dosgel 3. mesto.

SREBRNO PRIZNANJE IN UVRSTITEV NA DRŽAVNO TEKMOVANJE

Anže Hameršak, 9. b

Vsem tekmovalcem iskreno čestitava za dosežene rezultate, Anžetu pa želiva veliko uspeha na državnem tekmovanju, ki bo 21. marca 2018!

Mentorja: Vojko Jurgec in Ksenija Kovačič Žižek