Prireditev ob zaključku bralne značke

Kot vsako leto smo tudi letos bralno značko zaključili s posebno prireditvijo. Letošnja je potekala v četrtek 25. maja 2017. Na prireditvi, ki sta jo povezovala Mojca in Matija, smo znova slišali, kako pomembno vlogo mora imeti knjiga v življenju vsakega človeka. Na prireditvi so nam nekateri učenci naše šole nato prebrali nekaj svojih del, in sicer zgodb in pesmi, ki so jih ustvarili v tem šolskem letu. Učenci 3. a so nam predstavili knjigo Ciconia Ciconia, bela štorklja hrvaške avtorice Andree Petrlik Huseinović, ki so jo brali v okviru projekta Branje ne pozna meja – Čitanje ne poznaje granice, v katerem sodelujemo z našo pobrateno šolo Đuro Ester iz Koprivnice na Hrvaškem. Zgodbo so nam predstavili v obliki gledališča kamišibaj, kar jo je naredilo še posebej zanimivo. Nato so nam povedali še nekaj zanimivosti o štorkljah.

Po predstavitvi sta vse skupaj nagovorili še ravnateljica, ga. Helena Ocvirk, in naša knjižničarka, ga. Alenka Kandrič. Povedali sta, da smo v tem šolskem letu znova pridno brali, saj je bralno značko uspešno opravilo nekaj več kot 200 učencev. Od tega tudi pet devetošolcev, ki smo bralno značko uspešno opravili vseh devet let svojega osnovnošolskega izobraževanja, zato smo zraven posebnega priznanja za zlatega bralca prejeli še knjižno nagrado. Letošnji nagrajenci smo bili: Maša Sarić, Ina Skaza, Jana Sever, Monja Sabotin in Anej Podgorelec.

Zapisala učenka IP-TISK: Maša Sarić, 9. b