Teden otroka na Olgici

2016_10_04_Teden_otroka_naslovnaV okviru tedna otroka smo na naši šoli tudi letos izvedli številne različne dejavnosti. Ob zabavnih aktivnostih v podaljšanem bivanju za naše najmlajše Olgičarje, smo se lahko zanimivih delavnic lahko udeležili tudi mi, starejši učenci.

V delavnici peke palačink, ki je bila zelo dobro obiskana, smo spekli kup slastnih palačink, ki so napolnile naše lačne želodčke. Čeprav so se nekateri učenci prvič preizkusili v peki palačink, ste lahko prepričani, da so se vsi zelo dobro odrezali. Tudi naša druga delavnica, to je delavnica ličenja,  je bila zelo dobro obiskana. Tam so učenke od 5. do 9. razreda izvedele mnogo zanimivega o ličilih, spoznale so osnove ličenja in tudi njegove slabosti. Prav tako pa so izvedele več o primerni negi kože v najstniških letih. Nič manj obiskani nista bili niti delavnica obdelave lesa ter likovna delavnica, kjer so nastali številni izvirni izdelki.

Teden otroka smo odlično preživeli in z veseljem bi ga še podaljšali, saj smo se v dobri družbi zelo zabavali.

Zapisali šolski novinarki: Monja Sabotin in maša Travnikar Preac, 9. a