VABILO – teden kulturne dediščine

V tednu kulturne dediščine, v času med 3. in 10. oktobrom, bomo na šoli lovili trenutke preteklosti. Predvsem se bomo osredotočili na življenje na gradu nekoč. Tako bodo učenci z obiskom ptujskega gradu spoznavali, kakšno je bilo življenje in delo graščakov, v šoli pa bomo nova spoznanja skozi različne delavnice, vire in materiale nadgrajevali z raziskovanjem in ustvarjanjem.

Svoje dejavnosti bomo sklenili v ponedeljek, 10. 10. 2016 ob 16. 30, v šolski telovadnici, z gledališko predstavo

KAJ SE SKRIVA ZA VELIKIM TREBUHOM

in z RAZSTAVO naših izdelkov.

Ker želimo razvijati kritičen odnos do kulturne dediščine, čustveno pripadnost svojemu kraju in se hkrati učiti ceniti vrednote in lepote, ki nas obdajajo, Vas vljudno vabimo, da si skupaj s svojim otrokom ogledate gledališko predstavo in razstavo. Tako boste tak odnos do dediščine ustvarjali z nami tudi Vi.

Po predstavi bodo redne govorilne ure (ob 17.00). Istočasno se bodo v telovadnici odvijale pravljične delavnice za otroke od 1. do 3. razreda.

Učenci in delavci OŠ Olge Meglič z ravnateljico
Heleno Ocvirk