Eko šola v naravi za drugošolce

2016_06_01_EKO_tabor_naslovna

Učenci 2. razreda smo celo šolsko leto živeli v pričakovanju dvodnevne šole v naravi na Ruški koči. S Ptuja smo se na Pohorje odpeljali v torek, 31. 5. 2016. Vreme je bilo fantastično. Po prihodu smo pomalicali in se nato namestili v sobah čudovite, prenovljene Čandrove koče. Po kosilu smo se pod vodstvom gospoda Mira podali raziskovat bližnjo okolico, osvežili smo se celo pri studencu »mlade vode«. Potem smo šli na daljši pohod po gozdnih poteh do hotela Zarja, kjer smo se ohladili s sladoledom. Na poti nazaj smo nekateri še jahali konja. Zelo dobre volje in prijetno utrujeni smo se vrnili do Ruške koče. Odložili smo nahrbtnike in odšli v bližnji gozd gradit škratom hišice. Sledila je večerja. Po večerji nas je obiskal gospod Darko Hederih, ki pripravlja in sestavlja oddajo Male sive celice. S seboj je prinesel vse za kviz o živalih, tudi rdečo in zeleno luč, da smo vsi videli, katera ekipa se je prej prijavila. Bilo je res odlično, zabavno in poučno. Nato smo vzeli baterije in šli pogledat, ali so v hiškah za škrate morda njihove drobcene stopinje. O, kakšno veselje je bilo, ko smo tam našli celo bonbone. Škrati so bili tako navdušeni nad našimi hišami, da so nas nagradili. Sledilo je tuširanje in umivanje zob, malo klepeta in zabave v pižamah. Kmalu smo prijetno utrujeni zaspali. V sredo nas je prebudilo sonce. Po zajtrku smo šli na pohod na Žigartov vrh. Tam smo doživeli pravi planinski krst. Med potjo smo ponovili, kar smo se v torek naučili, spoznali lišaje, sestavo gozda, ponovili uganko o markacijah in še in še. Po spet odličnem kosilu smo v sončnem vremenu igrali nogomet in druge športne igre. Žal je kar prehitro prišel čas slovesa. Na avtobus smo zložili prtljago, se odpeljali proti Ptuju in soglasno ocenili našo dvodnevno šolo v naravi: čista desetka!

Učenci in učiteljice 2. razredov