Rezultati šolskega tekmovanja iz Vesele šole

Logotip Vesela solaV sredo, 9. 3. 2016, je potekalo šolsko tekmovanje iz Vesele šole. Udeležilo se ga je 17 učenk in učencev, od 4. do 9. razreda. Preizkušali so se v znanju iz različnih področij in tematik:

• Pod drevesnimi krošnjami (gozd – nastanek, zgodovina, vrste, pomen, razvoj, slovenski gozdovi, prebivalci gozda…),
  • Vkrcaj se – podmornice, letala, vlaki (zgodovina, razvoj, prihodnost, uporaba…), Matematične kravžljanke (pomembni matematiki, sudoku, uganke, logične naloge, črtna koda, dvojiški in desetiški sestav, naravna števila, rimska in arabska števila, Fibonaccijevo zaporedje…),
  • Možgani – krmilo telesa (zgodovina, proučevanje možganov in vede, povezane s tem, sestava in naloge posameznih delov, delovanje možganov…),
  • Gori na gori, pri lepem jezeru (nastanek gora, nagubano, grudasto gorstvo, vulkani, potresi, ledeniška, vulkanska, podzemna, presihajoča jezera…),
  • Varnost na spletu (zgodovina, uporaba spleta, varnost, zlorabe, pasti, mobilni internet…).

Poleg omenjenih tematik tekmovanje zajema še znanje iz slovenskega jezika, tujega jezika (angleščina ali nemščina) in logične naloge.

Učenci so pokazali resnično odlično znanje. Nekateri so samo za las zgrešili uvrstitev na državno tekmovanje. Ti so osvojili bronasto priznanje. To so: Ela Milošič (4. b), Nejc Rozman (4. b), Teja Sabotin (4. b), Tea Stater (4. b), Jure Majnik (5. a), Jakob Val Mogu (5. b), Neja Veit (8. a), Tilen Vogrinec (8. b) in Nika Šoštarič (9. b).

Na državno tekmovanje, ki bo 13. 4. 2016 na OŠ Cirkovce, so se uvrstili: MATIJA FRIEDL (6. b), ASJA KATARINA MOGU (7. b), SARA ROSALIA GUTSCHI (8. a), JURE KEKEC (8. b), ANEJ PODGORELEC (8. b), ALDINA CLARISA BAN (9. a) in DAŠA STANKA MOGU (9. a).

Poleg zgoraj omenjenih tematik, državno tekmovanje zajema še naslednje:

• Zakaj ima čokolada mene tako rada?
  • Marija Terezija
  • Lenivec
  • Dolgonogi pasavec
  • Dolga zgodovina zdravljenja
  • Indijanci
  • Primičeva Julija z bratom Janezom
  • Komar – majhna nadloga, ki je lahko tudi usodna

Vsem dobitnikom priznanj in učencem, ki so se uvrstili na državno tekmovanje ISKRENE ČESTITKE!

Mentorica: Alenka Kandrič

.