Prireditev ob mednarodnem dnevu invalidov

dan_invalidov

3. december je mednarodni dan invalidov, ki ga vsako leto s posebno prireditvijo obeležimo tudi na naši šoli. Tako smo se letos v ponedeljek, 7. decembra 2015, ob 8.30 zbrali v šolski telovadnici. Obiskal nas je Boris Šmigoc, ki ima cerebralno paralizo. Predstavil nam je svoje življenje. Povedal nam je, da se je šolal v CIRIUS-u Kamnik (tj. Center za izobraževanje, rehabilitacijo in usposabljanje), kasneje pa diplomiral iz ekonomije. Dodal je, da sta bila njegova najljubša dneva v življenju, ko je zapustil CIRIUS in diplomiral. Opravil je tudi vozniški izpit za avto. Povedal je tudi, da rad kolesari in plava ter pogosto obišče različne športne kampe. Je tudi strasten športni navdušenec, zato je reden gost na različnih tekmah in športnih tekmovanjih.

Naučili smo se, da invalidnost ni nujno ovira, ampak da lahko kljub temu dosežeš izredno veliko. Borisu je to zagotovo uspelo.

Zapisala šolska novinarja: Jakob Val Mogu in Jure Tomašič, 5. b

.