Revija otroških pevskih zborov

Da smo na Olgici odlični pevci, smo dokazali že na številnih nastopih. Tako smo tudi letos nastopili na 56. reviji otroških pevskih zborov z naslovom Pustite nam ta svet. Potekala je 18. in 19. marca 2015 v prireditveni dvorani Gimnazije Ptuj.

Našo šolo sta zastopala cici in otroški pevski zbor. Cici zbor se nam je v svojem nastopu predstavil s pesmimi Papjev, Moj megazaver in Če bi se svet nazaj vrtel. Otroški pevski zbor pa nam je polepšal dan z naslednjimi skladbami: Uspavanka, Polžek se je ženit šel in Grajski strah.

Vsi so se zelo dobro odrezali in nam skozi pesmi dokazali, da se je ves vložen trud dobro izplačal. Tako smo gledalci odšli domov nasmejani in zadovoljni.

In kaj so o reviji povedali naši mali pevci?

»Revija mi je bila zelo všeč zato, ker rada pojem in nastopam. Zapeli smo tri pesmice. Na odru smo morali gledati in spremljati dirigentko, roke smo morali imeti ob telesu, pred nastopom pa veliko vaditi, da smo lahko tako lepo zapeli.« (Lina, 2. b)

»Na reviji pevskih zborov smo zapeli pesmice. Z njimi smo predstavili glasove naše Olgice.« (Ivana in Tia, 2. b)

Zapisali učenki IP-TISK: Maša Travnikar Preac in Monja Sabotin, 7. a

2015_C_Pevski_revija4_CICI zbor OŠ Olge Meglič