2. kulturni dan 3.VIO (24.10.2014)

2. kulturni dan za učence od 6. do 9. razreda

V petek, 24. oktobra 2014, smo imeli učenci  od 6. do 9. razreda drugi kulturni dan. V okviru državnega projekta Dediščina gre v šole smo spoznavali kulturno dediščino bližnje okolice.

Razdeljeni smo bili v tri skupine, in sicer eno skupino so tvorili učenci 6. a in 6. b skupaj z učenci 7. a, drugo devetošolci in učenci 7. b ter tretjo osmošolci. Ob različnih časih smo se z avtobusom odpravili do Kidričevega, kjer smo s pohodom po poti zgodovine obeležili letošnjo stoletnico pričetka 1. svetovne vojne. Ustavili smo se na posameznih točkah spominske poti in izvedeli več o tem zgodovinsko zelo pomembnem dogodku. Pot nas je vodila do starega kidričevskega pokopališča, kjer je danes spominski park, nato pa v Muzej volnenih izdelkov in gobelinov v Majšperk, kjer smo imeli voden ogled. Naša zadnja postaja je bila Ptujska gora, kjer smo izvedeli več o samem kraju kot tudi o baziliki Marije zavetnice s plaščem. Čas je hitro minil in kmalu smo se vrnili nazaj na Ptuj, kjer smo se že veselili skoka v jesenske počitnice.

Zapisala učenca IP TISK: Sven Kokol Vuksanović in Niko Kaučevič, 9. a

{gallery}galerija_14_15/2014_10_24_2_kulturni_dan_3VIO{/gallery}