Evropa v šoli (10.5.2013)

Zaključna prireditev Evropa v šoli – Krško

Šest učencev, katerih dela so se uvrstila na državni nivo projekta Evropa v šoli, in mentorica ene učenke Aleksandra Ž. Preac smo se v petek, 10. 5. 2013, udeležili zaključne prireditve Evropa v šoli v Krškem. Natečaj je potekal pod geslom Kot evropski državljan pravice in priložnosti imam – kako dobro jih poznam?

Ob 7.45 smo se izpred Železniške postaje na Ptuju z avtobusom odpravili proti našemu cilju. Po dveh urah vožnje smo prispeli v Krško, kjer smo si v Kulturnem domu ogledali prireditev, ki jo je popestril nastop Nuše Derende. Mladim ustvarjalkam in ustvarjalcem so podelili priznanja in nagrade. V avli Kulturnega doma je bila na ogled postavljena razstava izbranih del natečaja. Ogledali smo si tudi Informacijski center nuklearke Krško in kratek film o delovanju nuklearne elektrarne. Učenci so dobili spominska darilca.

Na poti proti avtobusu smo se okrepčali s sladoledom in se polni lepih vtisov odpravili proti domu.

Učenci, katerih dela so se uvrstila na državni nivo, so:

Manja Brumen, Luka Hodnik, Nika Urek, Brina Bohl, Gaja Elena Stanovnik in Aldina Clarsira Ban.

{gallery}galerija_12_13/2013_05_10_EU_v_soli{/gallery}