Planetarij (12.4.2013)

NOČ POD ZVEZDAMI

Kdaj?   12. in 13. april 2013

Kje?   V veliki telovadnici.

Kdo so bili udeleženci?

Učenci in učenke 4.a in 4. b razreda ter učenci in učenke izbirnega

predmeta astronomije.

Kaj smo počeli?

V tem času so se izvajale različne delavnice na temo vesolje: ogledali smo si Planetarij,

izdelovali vodne rakete, brali smo zgodbice, se kartali UNO in predvsem prijetno družili.

Zaradi dežja smo morali nočni pohod na ptujski grad odpovedati.

Kdo so bili gostje večera?

Medse smo povabili tudi gospoda Sebastjana Jakša s sodelavci, ki nam je v Planetariju

približal o vesolje. Skupaj z njegovimi sodelavci smo izdelali vodne rakete in jih po izdelavi

preizkusili na šolskem dvorišču.

Kje smo spali?

Učenci in učitelji smo spali v spalnih vrečah v naši športni dvorani, kar je bilo posebno doživetje.

Kaj smo jedli?

Za dobro in obilno večerjo je s svojimi za otroke najboljšimi izdelki Poli poskrbela Perutnina Ptuj in Ptujske Pekarne. Za sadje je poskrbel gospod Ziberi. Podarjene izdelke smo slastno pojedli. Za sladico je poskrbela šolska kuharica gospa Marija Kokot, ki je napekla goro palačink.

Vsi udeleženci tega projekta smo preživeli nepozabno noč in našo šolo doživeli še na drugačen način.

Učenci in učitelji – spremljevalci

{gallery}galerija_12_13/2013_04_12_Planetarij{/gallery}