Noč pod zvezdami(20.4.2012)


NOČ POD ZVEZDAMI

 V okviru projekta »Branje za življenje«, ki ga izvajamo na šoli, smo se odločili, da bomo z bralnimi aktivnostmi preživeli noč v naši veliki telovadnici. Nočitev je potekala od 20. do 21. aprila na temo Noč pod zvezdami.

Učenci in spremljevalci – učitelji smo se zbrali v petek, 20. 4., med 17.30 in 18. uro pred veliko telovadnico, z dejavnostmi pa smo končali v soboto, 21. 4., dopoldan.

V tem času so se izvajale različne delavnice na temo vesolje: brali smo zgodbice, pisali pesmice, izdelovali nebesna telesa, plakate, opazovali dogajanje na nočnem nebu, se podali na nočni pohod na ptujski grad, plesali in se prijetno družili.

Medse smo povabili tudi gospoda Marka Vidoviča, ki nam je najprej približal

strokovna znanja o vesolju, nato pa smo imeli možnost opazovanja ozvezdja s pomočjo astronomske opreme in teleskopa.

Učenci in učitelji smo spali v spalnih vrečah v naši športni dvorani, kar je bilo posebno doživetje. Vseh udeležencev nas je bilo 43. Tega projekta so se udeležili učenci obeh 4. razredov. Pri izvajanju dejavnosti so se še posebej izkazale prostovoljke Vanesa, Neli, Lin in Nuša, starejše učenke naše šole. Učiteljem in mlajšim učencem so bile v veliko pomoč.

Za dobro in obilno večerjo je s svojimi za otroke najboljšimi izdelki Poli poskrbela Perutnina Ptuj. Zahvaljujemo se Perutnini Ptuj, blagovni znamki Poli, še posebej gospe Tini Vukasovič. Podarjene izdelke smo slastno pojedli. Za sladico pa je poskrbel šolski kuhar gospod Dušan, ki je napekel goro palačink.

Vsi udeleženci tega projekta smo preživeli nepozabno noč in našo šolo doživeli še na drugačen način.

Učitelji – spremljevalci

 Pa še nekaj mnenj udeležencev Noči pod zvezdami:

Kaj ti je bilo najbolj všeč?

 

Monja:Najbolj sta mi bila všeč ples in iskanje skritega zaklada.

Nika:V preživeti noči so mi bili najbolj všeč zabava, nočni pohod in opazovanje zvezd.

Viktorija:Palačinke so bile odlične!

Timi:Opazovanje Venere je bilo enkratno.

Maša:Lahko bi v šoli prespali ves teden. Čisto vse je bilo super.

Gaja Elena:Najboljše mi je bilo predavanje. Želim si, da bi naslednje leto bili še cel dan v šoli in ne bi šli niti malo domov.

Teo:Želim si, da bi celo noč opazovali zvezde.

Anej P.:Ne morem se odločiti, kaj mi je bilo najbolj všeč, ker je bilo vse lepo.

Jan:Enkratno je bilo spanje v telovadnici:

Špela, Patricija:Najbolj nama je bila všeč zgodbica o zvezdicah in oblačku.

Neja:Predavanje je bilo super.

Klara:Najbolj mi je bilo všeč, ko smo zvečer plesali s svetlečimi zapestnicami.

Bor:Najbolj mi je bilo všeč to, da smo se lahko družili več kot ponavadi!

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost