Otroški parlament (16.12.2011)

OTROŠKI PARLAMENT 2011/2012

Otroški parlamenti so program vzgoje otrok in mladostnikov za demokracijo. So ena od izvirnih oblik spodbujanja otrok k izražanju lastnih mnenj o vprašanjih, ki jih izberejo sami. Kot oblike demokratičnega dialoga se izvajajo v vseh šolah po Sloveniji, nadgradijo se s parlamenti na občinski in regionalni ravni in se zaključijo na nacionalnem otroškem parlamentu. Otroški parlament je nastal na pobudo učencev, da bi lahko javno spregovorili, predstavili svoja mnenje, ideje, dileme o vprašanjih, ki so pomembna v obdobju odraščanja v okolju, kjer živijo, se šolajo ali preživljajo prosti čas.

Tema letošnjega parlamenta je   bila JUNAKI NAŠEGA ČASA – KDO SO IN ZAKAJ?. O temi so se učenci skupaj z učitelji razredniki pogovarjali na razrednih urah. Izvolili so svoje predstavnike, ki so na šolskem parlamentu predstavili njihova stališča, razmišljanja, plakate, misli in zgodbe o junakih našega časa. Šolski parlament je potekal v četrtek, 15. decembra. Predstavniki razredov so po burni debati, kjer so predstavili junake iz športnega, umetniškega, dobrodelnega… področja, rezultate ankete,…. izvolili predstavnike za parlament osnovnih šol MO Ptuj v mesecu januarju. Stališča, zaključke in njihova videnja teme bodo na občinskem parlamentu predstavili Tina Turk iz osmega razreda, David Murko, Mihaela Stočko in Minja Zamuda iz devetega razreda.

{gallery}galerija_11_12/2011_12_16_Solski_parlament{/gallery}