Igriva košarka (6. 5. 11)

Predstavitev košarke na OLGICI

Spoštovani učenci in starši, vabimo Vas na predstavitev IGRIVE KOŠARKE, ki bo v petek, 6. 5. 2011, od 8.30 do 12.00 ure v telovadnici OŠ Olge Meglič.

Igriva_kosarka

Bistvo igrive košarke sta veselje in užitek ob igri. Pri Igrivi košarki otrok razvija osnovne gibalne in psihične sposobnosti, socializacijske vezi, pridobiva občutek pripadnosti skupini in razvija občutek kolektivnosti, poleg tega pa otroka ves čas usmerjamo k pošteni igri (fair play).
Načeloma se z Igrivo košarko lahko ukvarja vsak, tako mlajši od štirih, kot tudi starejši od devetih let. Pomembna sta veselje in užitek ob igri.

Igriva košarka

Igriva košarka je namenjena dečkom in deklicam starosti od 4 do 9 let. Pri igrivi košarki je igra odraslih prirejena potrebam in značilnostim otrok. Načelo igre je razmeroma preprosto: otroci naj igrajo košarko, ki ustreza stopnji njihovega telesnega in duševnega razvoja. Igro odraslih jim zato prilagodimo.

Namen igrive košarke je torej, da otroci različnih stopenj znanja in sposobnosti uživajo in se zabavajo. Tako bodo lahko pozitivne izkušnje nadgradili tudi v “veliki” košarki.

Košarka se igra z veliko in težjo žogo in na koše, ki so za večino otrok previsoki. Pri igrivi košarki uporabljamo manjšo in lažjo žogo ter nižje koše. Košarka ima številna tehnična pravila, v igrivi košarki pa je njihovo število kar najbolj okrnjeno.

Natančnejša pravila igrive košarke se uvajajo postopoma, in sicer skladno z otrokovim napredkom in razumevanjem igre.

Prirejena in preprosta pravila naj bi otrokom pri igri pomagala in jim hkrati dopuščala izražanje lastne ustvarjalnosti za reševanje določenih situacij v igri.

Kaj še moram vedeti o Igrivi košarki

• – Otrok ti bo vrnil trikrat toliko tistega, kar mu boš nudil!
  • – Igriva košarka je vzgojna igra v kateri je glavni akter otrok.
  • – Otrok, njegova čustva in potrebe so in morajo vedno biti na prvem mestu!
  • – Vse se začne in konča pri otrocih. Oni so tisti, ki so najpomembnejši!
  • – Nič ni samoumevno!
  • – Nikoli ne podcenjuj otroka, ker te bo še prevečkrat presenetil!
  • – Ne prepuščaj stvari slučaju! Vedno bodi pripravljen in organiziran!
  • – Neprestano se izobražuj, izmenjuj mnenja in spremljaj generacijske spremembe! Otroci se spreminjajo!
  • – Bodi potrpežljiv! Ne obupuj ob prvem neuspehu – DAJ čŒASU čŒAS!
  • – Vzemi si čas za vse otroke! Prav vsi so pomembni.
  • – Vsakega otroka se da naučiti nekaj košarke, pa čeprav ne bodo vsi šampioni!
  • – Ne pozabi, da otrok ni samo “igralec v perspektivi” ampak je živo bitje, ki ima svoje potrebe danes!