Kuharsko tekmovanje 2011

Tekmovanje za Zlato kuhalnico

Tudi letošnje leto se je že izkušena šolska ekipa udeležila tekmovanja za Zlato kuhalnico v Radencih. Tekmovali so v pripravi pečenih piščančjih prsi, rdečega zelja in matevža. (Ali poznate to jed?

Kuharsko_2011_1

Vprašajte po njej starejše gospodinje ali pa pobrskajte po internetu.) Pripravljeno in servirano jed so poimenovali Kurentov krožnik. Na tekmovanju so se morali izkazati v pripravi, izvirni recepturi, serviranju in predstavitvi. Ekipo so sestavljali učenci 8. razredov: Aleš Korpar, Timi Pungaršek in Alen Toplak. Priprave so se odvijale pod budnim očesom mentorice Slavice Marušek in strokovnimi nasveti mentorja Dušana Korparja. Sproti pa so jed hvalili in grajali šolski degustatorji, ki so pripravljene jedi tudi okušali. Recept in potek dela je ekipa predstavila z izvirnim plakatom, ki so ga izdelali pod mentorstvom gospe Lee Kralj. Tudi jedilni list (bolje mapa) s slikovnim izgledom jedi je sodil k celotni predstavitvi. Delo ni ostalo neopaženo in fantje so si prislužili Srebrno kuhalnico. Celotni ekipi čestitamo!
Kuharsko_2011_2
Kuharsko_2011_3