Šolska skupnost

Skupnost učencev

Skupnost učencev sestavljajo predstavniki posameznih oddelčnih skupnosti, ki so bili izvoljeni v svojih razredih v začetku šolskega leta. V septembru učenci izvolijo predsednika skupnosti učencev in skupaj z mentorico pripravijo okvirni načrt dela. Namen srečanj je uskladiti in uresničiti interese učencev, jim omogočiti, da izrazijo potrebe sovrstnikov in svoje mnenje ter da skupaj poskušajo najti rešitve.

Šolski parlament

Šolski parlament je izvršilni organ skupnosti učencev šole. Šolski parlament se skliče najmanj dvakrat letno. Sklicatelj šolskega parlamenta je ravnateljica, lahko pa tudi mentor ali predsednik skupnosti učencev šole. Šolski parlament razpravlja o vprašanjih, ki jih predlagajo učenci sami, lahko pa jih predlagajo tudi delavci šole. Predstavniki šolskega parlamenta sodelujejo pri delu regijskega in državnega otroškega parlamenta. Tema letošnjega šolskega parlamenta je MOJA POKLICNA PRIHODNOST.

Člani skupnosti učencev se bodo sestajali predvidoma enkrat mesečno.
Predsednica skupnosti učencev OŠ Olge Meglič je Iva Prša Đerić, člani pa so:

1. a

Ferid Šušić

9. b

Iva Prša Đerić

(Skupno 141 obiskov, današnjih obiskov 1)