Kulturni dan za učence od 1. do 3. razreda

V torek, 28. maja 2019, so imeli učenci od 1 do 3. razreda 4. kulturni dan na temo branja in bralne značke.

Učenci so se ob 8.20 zbrali v svojih učilnicah, kjer so jim učiteljice povedale, kaj bodo ob tem kulturnem dnevu počeli. V prvi polovici kulturnega dne so tako učenci predstavili svoje najljubše pravljice. Vsak učenec je na poseben listič napisal, zakaj rad  bere. Misli so nato zbrali in jih nalepili na plakat, ki so ga izobesili v svoji učilnici. Po malici so se nato odpravili na ogled glasbene predstave v glasbeni šoli Karol Pahor Ptuj, na kateri so vsi zelo uživali.

Po vrnitvi v šolo je bilo na sporedu poustvarjanje, nato pa so se še skupaj pogovorili o vsem, kar so se novega naučili na tem kulturnem dnevu.

Zapisala učenka IP-TISK: Kaja Golob, 7. b