29. medobčinski otroški parlament

V torek, 12. marca 2019, je v veliki sejni sobi Mestne hiše Ptuj potekalo zasedanje 29. medobčinskega otroškega parlamenta, ki se ga je udeležilo 18 učencev iz osnovnih šol Spodnjega Podravja. Mladi parlamentarci so razpravljali o temi letošnjega otroškega parlamenta »Šolstvo in šolski sistem«. Učenci so izpostavili  veliko zanimivih predlogov, idej in pobud. Naš učenec Sergej Skaza je zaradi dobrih argumentov, zanimivih idej in uresničljivih predlogov dobil največ glasov s strani učencev in nas bo kot eden izmed predstavnikov ptujske regije, 8. aprila 2019, zastopal na nacionalnem otroškem parlamentu v Državnem zboru Republike Slovenije. Sergeju čestitamo in mu želimo dober nastop ter konstruktivno razpravo na nacionalnem otroškem parlamentu v Ljubljani.

Mateja Simonič, mentorica OP