Ogled Taluma

V okviru Talumove ugankarske dogodivščine smo se v torek, 12. marca 2019, trije učenci devetega a razreda pod vodstvom učiteljice in mentorice Daniele Štumberger, odpravili na ogled Taluma. Sodelovali bomo namreč v Alu kvizu, ki ga pripravlja Talum za devetošolce Ptujskih osnovnih šol.

V šoli smo se zbrali ob osmi uri, nato pa se s kombijem odpravili do Kidričevega. V okviru  priprav na tekmovanje smo se najprej ustavili v predstavitveni sobi, kjer sta nas nagovorili gospa Aleksandra Jelušič in vodja kadrovske službe v Talumu, magistra Vlasta Stojak. Nato smo se odpravili na ogled dveh proizvodnih obratov, in sicer PE Rondelice in PE Elektroliza. Slišali smo zanimive zgodbe in videli kanček Talumove uspešne proizvodnje. Po končanem ogledu, kjer smo dobili vse potrebne informacije za kviz, ki se bo odvijal čez en mesec na OŠ Ljudski vrt, so nas pogostili z odlično malico, ki so jo posebej za nas pripravili v tovarniški jedilnici. Talumovi hamburgerji so nam šli precej v slast.

Devetošolci se bomo poskusili čim bolje pripraviti in se na kvizu odlično odrezati.

Zapisala šolska novinarka: Zarja Malovič, 9. a