Ogled Vodne postaje

V petek, 7. decembra 2018, so nas obiskali predstavniki društva Vodna agencija, ki so nam predstavili projekt Vodna postaja. Mi, sedmošolci,  smo se peto šolsko uro odpravili na šolsko dvorišče, pred nami pa so si Vodno postajo ogledali že učenci od 3. do 6. razreda. Ko smo prispeli na dvorišče, nas je tam čakal g. Jože Cvetko, ki nam je povedal, kako zelo pomembno je, da skrbimo za okolje in s tem tudi za pitno vodo. Prav tako nas je opozoril na skrbno rabo le-te.

Naredili smo tudi dva eksperimenta. S prvim smo želeli izvedeti, koliko litrov vode steče iz vodovodne pipe v eni minuti, z drugim pa smo lahko videli, kako lahko umazano vodo očistimo s pomočjo preprostega filtra. V plastenko smo dali robec, pesek in kamenje, nato pa smo na vrh zlili umazano vodo, ki je počasi pronicala skozi filter. Ko je pritekla skozi, je bila čista.

Na predstavitvi smo izvedeli veliko zanimivosti in se veliko naučili, predvsem pa smo spoznali, kakšno bogastvo predstavlja čista pitna voda.

Zapisala: Lea Julijane Ljubec, 7. b