2. športni dan

Kot vsako leto, smo se tudi letos vsi učenci od 1. do 9. razreda v okviru 2. športnega dne odpravili po haloški planinski poti. V petek, 12. oktobra 2018, smo se ob 8.10 zbrali na šolskem dvorišču, od koder smo se odpravili na Zadružni trg, kjer so nas pričakali naši avtobusi. Ti so nas peljali na določene lokacije Haloz.

Naši prvo in drugošolci so pot začeli na Borlu, nato pa se odpravili proti Sv. Ani in mimo Švabovega nazaj na Borl.

Tretješolci in četrtošolci so se pripeljali do Vidma in svojo pot nadaljevali čez Dravinjski vrh do šole v Podlehniku.

Naši petošolci so se skupaj s šestošolci odpravili do Narapelj, mimo Janškega vrha do Doklec.

Mi, sedmošolci, smo skupaj z osmošolci izstopili ob podlehniškem ribniku. Pot nas je nato vodila najprej skozi gozd, nato pa po cesti do Viničarskega muzeja. Nazaj v Podlehnik smo se nato vrnili po Macunovem bregu.

Naši devetošolci so svojo zadnjo haloško planinsko pot skupaj začeli pri Stari grabi, od koder so se sprehodili do Rudijevega doma pod Donačko goro.

Čeprav smo veliko prehodili in bili kar malo utrujeni, pa smo se v šolo vrnili veseli in zadovoljni, saj smo preživeli še en lep sončen jesenski dan v dobri družbi.

Zapisala učenka IP-TISK: Kaja Golob, 7. b

1. in 2. razred